• "Dzień Chłopaka" w klasie 4a

30 września br. w piątek obchodzony był Dzień Chłopaka.

Przed lekcją w-f dziewczęta z klasy 4a przekazały swoim kolegom życzenia oraz prezenty:

Buzia Twoja uśmiechnięta,

w dniu radosnym Twego święta

Przyjmij proszę me życzenia,

niech się spełnią Twe marzenia.

Ważna dzisiaj data taka,

bo to przecież Dzień Chłopaka!

• Godziny dostępności nauczycieli. Konsultacje rodziców z nauczycielami. Konsultacje dla uczniów w zakresie ich bieżących potrzeb.

• Program ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków dla dzieci i młodzieży klientów Nord Serwis Sp. z o.o.

• Tajemnicze kręgi...

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.

W dniu 01 września 2022 roku (czwartek) o godzinie 9:00 rozpoczynamy NOWY ROK SZKOLNY 2022/2023. Serdecznie zapraszamy uczniów z oddziałów przedszkolnych oraz z klas 1-8 szkoły podstawowej.

Ślubowanie i pasowanie na ucznia (dotyczy uczniów klas pierwszych) odbędzie się w amfiteatrze.

Uwaga:
    W razie deszczu klasy 0-3 zapraszamy do sali gimnastycznej a uczniów z klas 4-8 do swoich sal lekcyjnych.

• Rekrutacja uzupełniająca do oddziałów przedszkolnych.

• Podsumowanie współzawodnictwa sportowego w Powiecie Karkonoskim za rok szkolny 2021/2022.

W środę 15.06.2022 roku w Kostrzycy odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2021/2022 – podsumowano zawody sportowe w 4 kategoriach dziewcząt i chłopców klas 1-6 oraz 7-8 szkoły podstawowej.

Sklasyfikowano 21 szkół Powiatu Karkonoskiego, które rywalizowały od września 2021 roku do czerwca 2022 roku. Nasza szkoła w tym roku szkolnym zdobyła miejsca na podium we wszystkich kategoriach! Sukcesy sportowe to praca nauczycieli wychowania fizycznego oraz naszych uczniów od klasy 1 do klasy 8, zespół naszych wuefistów tworzą:

- pani Anita Sawicz,

- pani Beata Maculewicz,

- pan Artur Kraiński,

- pan Michał Niemczak.

Wyniki współzawodnictwa SPzOI w Łomnicy:

- klasy 1-6 dziewczęta II miejsce

- klasy 1-6 chłopcy II miejsce

- klasy 7-8 dziewczęta III miejsce

- klasy 7-8 chłopcy I miejsce.

Gratulujemy wyników sportowych naszym uczniom i nauczycielom, to Wasza wspólna praca!

Zespół nauczycieli w-f dziękuje dyrekcji szkoły za możliwość realizacji planów, zamierzeń związanych ze sportem szkolnym i umożliwieniem wyjazdów na zawody sportowe!

W zdrowym ciele - zdrowy duch!

Na nadchodzący czas wakacji życzymy wszystkim aktywnych, sportowych a przede wszystkim bezpiecznych wakacji – wuefiści.

• Nasz sobotni festyn widziany z lotu ptaka.

• AKCJA CHARYTATYWNA - Kup Pan Szczotkę – ZAKOŃCZONA

Witajcie, pasty i szczoteczki do zębów dla podopiecznych w Afryce już zebrane, naszą akcją zostały objęte afrykańskie dzieci, my wspólnie podarowaliśmy  im zdrowy uśmiech. Dziękuję w imieniu własnym i fundacji tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby Wasi rówieśnicy na innym kontynencie mogli dbać o higienę jamy ustnej – Anita Sawicz.

• ZAPRASZAMY NA FESTYN!!! 04.06.2022

• KUP PAN SZCZOTKĘ - AKCJA CHARYTATYWNA

Witajcie, ruszamy z kolejną akcją charytatywną. Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”  zbiera szczoteczki oraz pasty do zębów dla dzieci z Afryki.

Akcja „Kup Pan szczotkę!” została zapoczątkowana w zeszłym roku w związku z wyjazdem wolontariusza fundacji – stomatologa Krzysztofa Gniazdowskiego do Kamerunu, gdzie od pięciu lat działa tam polski gabinet stomatologiczny. Dzięki ubiegłorocznej akcji misjonarze rozpoczęli naukę mycia zębów dla uczniów prowadzonych przez siebie szkół i przedszkoli.
    Produkty zbieram do końca maja br. – Anita Sawicz.

• Biegnij dla Oskara!

Kochani – nakrętki, które zbieramy (w czwartek mama Oskara odebrała kolejną partię z naszej szkoły – DZIĘKUJĘ) idą na potrzeby Oskara tj. jego obozów rehabilitacyjnych. W czerwcu kolejna akcja z pomocą dla chłopca – III Charytatywny Bieg Górski! Masz siłę, lubisz biegać a przede wszystkim lubisz wspierać potrzebujących weź udział  - każdy wygrywa, cel jeden to cel szczytny POMOC OSKAROWI!

Zapraszamy do startu w dniu 04.06.2022 r. – szczegóły na plakacie!

Dalej zbieramy nakrętki, czekam na Was – Anita Sawicz.

• Warsztaty Wielkanocne w klasie 1a

11 kwietnia 2020 roku w klasie 1a odbyły się - Warsztaty Wielkanocne. Przygotowała je i poprowadziła mama naszej Zuzi Czaplińskiej - Pani Iwonka. To ona zakupiła i przyniosła wszystkie potrzebne materiały. Obklejaliśmy duże styropianowe jaja i kleiliśmy klejem na gorąco gniazdka z patyczków i sztucznego mchu. Robota szła nam dobrze. Oto zdjęcia z warsztatów. Pozdrawiamy kl.1a.

• List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

• 16.02.2022

Moduł Biblioteka został zmodyfikowany

• PODAJ MYDŁO – AKCJA ZAKOŃCZONA

Mydło zebrane w Akcji „Podaj mydło!” wyruszy transportem z pomocą humanitarną do krajów afrykańskich – DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA WSPARCIE I PRZYNIESIONE MYDŁA, Anita Sawicz.

Mycie rąk to jedna z najtańszych, najprostszych i najbardziej efektywnych metod profilaktyki zdrowotnej. Jednak w prawie 40 państwach afrykańskich zwyczaj mycia rąk jest, w najlepszym przypadku, praktykowany przez połowę ludności.

W Kamerunie kostka mydła toaletowego kosztuje równowartość czterech złotych. Czasem tyle wynosi dzienny zarobek Kameruńczyka, jeśli oczywiście uda mu się znaleźć pracę. − Jak bardzo cenne jest mydło miałam okazję przekonać się będąc niedawno w tym kraju. To w wioskach jeden z najlepszych prezentów, nikt nie zna tam pachnącego mydła. Kameruńczycy używają bowiem tańszej jego wersji zrobionej z tłuszczu i popiołu. Misjonarze często zabierają więc mydło ze sobą idąc do swoich podopiecznych w koloniach trędowatych, więzieniach czy sierocińcach.