Biblioteka - strona główna

poniedziałek, piątek:  8.00 - 14.30

wtorek, środa: 8.00 - 15.00

czwartek: 8.00 - 14.30

Nasza biblioteka to specyficzne miejsce w szkole. Można w niej wypożyczać książki, poczytać czasopisma, poprosić o wyszukanie ciekawej lektury, znaleźć informacje w Internecie, ale przede wszystkim to przyjazne miejsce dla każdego kto tutaj się pojawi.

Wypożyczalnia i czytelnia czynne są w tych samych godzinach od poniedziałku do piątku.
Gromadzimy księgozbiór zarówno dla uczniów (lektury, literaturę piękną, popularnonaukową, słowniki, encyklopedie, podręczniki, czasopisma) jak i nauczycieli (czasopisma i literaturę metodyczną).

Księgozbiór jest wzbogacany poprzez zakup książek z funduszu Rady Rodziców, dary indywidualne i od różnych instytucji, poprzez udział biblioteki w  specjalnych programach ("Książki Naszych Marzeń" w 2015 r.,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" w latach 2020 i 2022)  oraz pozyskiwane przez bibliotekarki z racji organizowania  imprez z udziałem wydawnictw i księgarń. Księgozbiór jest skatalogowany w systemie komputerowym MOL.
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych organizujemy cykle quizów, konkursów i zabaw. Podobnie dzieje się w całym roku szkolnym! Wszystkie działania cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem naszych czytelników!

Każdy czytelnik może sam poszukać książki na półce lub skorzystać przy tym z pomocy bibliotekarki lub starszych uczniów.

W obrębie biblioteki działa pracownia pedagogiczna, w której znajduje się wydzielony księgozbiór metodyczny. W tym pomieszczeniu nauczyciele mogą prowadzić indywidualne nauczanie, terapię pedagogiczną lub przygotowywać się do zajęć z uczniami.

Biblioteka jest miejscem lubianym przez uczniów, choć nie zawsze jest tu cicho to jednak można odpocząć, pogadać, odrobić lekcje, realizować się artystycznie (np. w Klubie Filmowym Avatar) albo zaszyć się wśród regałów w magazynie książek i … pomarzyć.

Zapraszamy do biblioteki wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły. smiley   Bibliotekarki

Nowy rok szkolny 2023/2024 rozpoczęty!

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - Październik 2023!

hasło przewodnie: Tu kwitnie wyobraźnia !

W przygotowaniach do obchodów MMBS pomagają uczniowie.

Kiermasz Nowych Książek

Drzewo Czytelników - liście z tytułami książek wypisanymi przez uczniów.

Dzień Plasteliny w "0"B, C i A - warsztaty z Plastusiem oraz pierwsza wizyta przedszkolaków w bibliotece i wypożyczenie książek.

Zawody w okładaniu książek rozpoczęte (od 9 października).

Quiz z niepełnymi tytułami (9-16 października).Poprawnie uzupełniły tytuły: Maja, Zuzanna, Irmina i Ola.

Akcja - "Wymyśl mem biblioteczny"

"Ważenie książek" - uczniowie zgadują jaki ciężar ma wybrana książka (od 11 października)

Hania  i Maciej  - podali najbardziej zbliżony ciężar aż dwóch książek !

"Pierwsze podręczniki" - wystawa z okazji Święta Edukacji Narodowej - plakaty wykonane przez uczniów klas 4-8. (14 października)

Litery znam, więc czytam! - Zabawa literami z wykorzystaniem książek Małgorzaty Strzałkowskiej z serii ABC...uczę się! oraz materiałów ze "Świerszczyka". Zajęcia w klasie 2a i 2b (20października)

Warszataty limerykowe z Wisławą Szymborską patronką 2023 roku.(30 października)

Do warsztatów zgłosiło się 30 uczniów od piątej do siódmej klasy.

Twórczość powarsztatowa:)

Był w Krakowie koń ,
wielki niczym słoń .
Podwinęła mu się noga,
taki los jest czworonoga.
Boże, od wypadku broń!

Oliwer  Kapusta, Nikola Kudelska, Maja Stępień (6a)

Pewnego razu w Krakowie
rozmawiali  dwaj panowie:
„Bardzo mnie to zabolało,
Że cygaro podrożało!”
Aż odjęło mowę sowie.

Natasza Piątek, Rozalia Słowik, Oliwia Kamińska (5a)

W pewien dzień majowy
urodziny miał gajowy.
Upiekł ciasta i torcika.
Każdy już  z radości fika.
Toż to dzień bajkowy!

Laura Rybacka, Ola Tilleman (6a)

Pewnego dnia w Jeleniej Gorze,
czyli w tej naszej cudownej dziurze,
żyła sobie pluskwa mała
i pod stołem sernik szamała.
A resztę chowała w murze.

Gracjan Wierzbicki, Szymon Uchman,  Jakub Jagiełło (5b)

"Witajcie  w naszej bajce" - pierwsze spotkanie po wakacjach (listopad 2023 r.) - "Jaś i Małgosia" -

zajęcia w "0" A,B,C

.

Mikołajowo w bibliotece - wystawa książek, warsztaty origami, zajęcia ze"Świerszczykiem" (w kl. 1b, 2a, 2b),                              Kiermasz Mikołajkowy (8- 15 grudnia) oraz akcja p.t. "Wypożycz sobie prezent - nie tylko na święta",                                                                                             a wszystko w zimowo - świątecznych klimatach.

Żywa Reklama Książki - 1. edycja. Zuzanna i Hanna  zareklamowały w klasach 4-6

"Lukrecję" A. Goscinny oraz "Alea Aquarius" T. Stewner

"Witajcie w naszej bajce" - spotkanie z "Kopciuszkiem" w "0"B, A i C (11 i 21 grudnia)

"Witajcie w naszej bajce" - spotkanie z "Paluszkiem"(wersja braci Grimm) w "0"A, B i C (2 lutego)

Quiz z okazji Dnia Babci i Dziadka (od 30 stycznia do 5 lutego), w tórym wzięło udział 14 uczniów oraz propozycje książek tematycznie powiązanych ze świętem.

Walnetynki w bibliotece - wystawa książek o miłości i przyjaźni (luty 2024)

Dzień Kota 17 lutego w bibliotece- wystwa wszystkich "kociowych" książek dla kociarzy i nie tylkosmiley

Od 1 marca 2024 r. katalogi i kartoteki biblioteki są dostępne online (bez logowania się) w programie MOL NET+