INDYWIDUALNE IGRZYSKA W LEKKIEJ ATLETYCE

W Szklarskiej Porębie na stadionie w dniu 19.05.2022 roku zorganizowano zawody Powiatu Karkonoskiego w Indywidualnych Igrzyska Lekkiej Atletyki, wystartowało ogółem 89 zawodniczek i zawodników, w kategorii dziewcząt było 6 szkół a w kategorii chłopców 8.

Rywalizacja szkół Igrzysk młodzieży szkolnej to ostatnie zawody ze współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2021/2022, uczestnicy startowali w kategoriach dziewcząt i chłopców w następujących  dyscyplinach:

- bieg na 100 m, 300 m, 800 m, 1000 m, 2000 m

- sztafeta 4 x 100 m, sztafeta szwedzka,

- pchnięcie kulą,

- skok w dal,

- rzut oszczepem.

Wyniki naszych lekkoatletów, miejsca medalowe:

DZIEWCZĘTA:

- II miejsce w biegu na 300 m Amelia Kubala

- II miejsce w pchnięciu kulą Samatha Maran

- II miejsce w skoku w dal Angelika Gadzina

- III miejsce sztafeta 4 x 100 m (Angelika Gadzina, Oliwia Kołodziej, Amelia Burghardt, Anna Urbańczyk).

CHŁOPCY:

- I miejsce w biegu na 100  m Kamil Wiewióra

- I miejsce w skoku w dal Borys Kraiński

- II miejsce w pchnięciu kulą Adrian Śliwiński

- I miejsce sztafeta szwedzka (Borys Kraiński, Kamil Wiewióra, Tomasz Szajerman, Patryk Habasiński)

W punktacji ogólnej dziewczęta zajęły III miejsce, chłopcy II, naszą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z 15 lekkoatletów (każda zawodniczka i każdy zawodników w konkurencjach indywidualnych zdobył punkty dla szkolnej reprezentacji dziewcząt i chłopców) - opiekunami naszych lekkoatletów są pani Anita Sawicz i pan Artur Kraiński.