INDYWIDUALNE IGRZYSKA W LEKKIEJ ATLETYCE

W piątek 13.05.2022 roku w Łomnicy na obiekcie lekkoatletycznym zorganizowano zawody Powiatu Karkonoskiego w Indywidualnych Igrzyska Lekkiej Atletyki, wystartowało ogółem 109 dziewcząt i 99 chłopców , w kategorii dziewcząt było 10 szkół a w kategorii chłopców 9.

Rywalizacja szkół Igrzysk dzieci to kolejne zawody ze współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2021/2022, uczestnicy startowali w kategoriach dziewcząt i chłopców w następujących  dyscyplinach:

- bieg na 60 m, 300 m, 600 m, 1000 m,

- sztafeta 4 x 100 m, sztafeta szwedzka,

- pchnięcie kulą,

- skok w dal,

- rzut piłeczką palantową.

Wyniki naszych lekkoatletów, miejsca medalowe:

DZIEWCZĘTA:

- I miejsce w biegu na 60 m Nikola Makuch

- I miejsce w biegu na 300 m Oliwia Wawrzyniak

- II miejsce w pchnięciu kulą Patrycja Papierska

- II miejsce sztafeta 4 x 100 m (Nikola Makuch, Oliwia Wawrzyniak, Kataryna Diachenko, Martyna Buława)

- II miejsce w skoku w dal Aleksandra Szlęk

CHŁOPCY:

- I miejsce w biegu na 1000 m Sylwester Pietrzak

- II miejsce w biegu na 1000 m Oliwier Brudziński

- III miejsce w skoku w dal Natan Bucholc

- I miejsce sztafeta szwedzka (Sylwester Pietrzak, Oliwier Brudziński, Natan Bucholc, Marcin Piechociński)

W punktacji ogólnej dziewczęta zajęły II miejsce, chłopcy III, naszą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z 33 lekkoatletów (każda zawodniczka i każdy zawodników w konkurencjach indywidualnych zdobył punkt dla szkolnej reprezentacji dziewcząt i chłopców) - opiekunami naszych zawodniczek i zawodników są pani Anita Sawicz i pan Artur Kraiński.

W imieniu własnym dziękuję ekipie uczniów klas ósmych za pomoc techniczną, sprawne działanie w przeprowadzeniu tak dużej imprezy sportowej – Anita Sawicz.