Logopedia w szkole

W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie i inne polskie łamańce językowe.

W dniach 6-9 marca 2017r. dla klas 3 Szkoły Podstawowej, odbyły się 3 konkursy logopedyczne
pt. W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie i inne polskie łamańce językowe.
Uczniowie prezentowali swoje umiejętności w 3 konkurencjach: logopedyczno-plastycznej, w przeglądzie recytatorskim oraz w dyktandzie logopedyczno-ortograficznym.
Celem konkursu było rozbudzenie wyobraźni dziecięcej, wzbogacanie zasobu słownictwa i rozwijanie mowy spontanicznej u dzieci, utrwalanie wymowy trudnych artykulacyjnie słów, ilustrowanie słów wykorzystywanych podczas terapii logopedycznej, aktywizująca artystycznie i językowo praca nad rozwojem mowy oraz języka.

W dyktandzie logopedyczno-ortograficznym zwyciężyli:

I miejsce: Nikola Paź 3b
II miejsce: Oliwia Kołodziej 3c
III miejsce: Piotr Orman 3c

W części logopedyczno-plastycznej laureatami zostały:

I miejsce: Klaudia Usińska 3a
II miejsce: Joanna Lipka 3b
III miejsce: Dagmara Wilczyńska 3b

W przeglądzie recytatorskim najlepiej łamały języki:

I miejsce Julia Wyspiańska 3a
II miejsce Maria Bukszaniewicz 3a
III miejsce Sonia Michalska 3a
Wyróżnienie dla Amelii Stegner 3c

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i słodyczami.

Dzieciom serdecznie dziękujemy za udział, a wychowawczyniom i jury za współpracę.

Edyta Pławińska i Alicja Majchrzak