Logopedia w szkole

Co się kryje w każdej buzi? Ćwiczymy samogłoski.

"Samogłoska A na zakupach" Bajka logopedyczna

Samogłoska „A” wybrała się na zakupy. Najpierw jechała autobusem po równej asfaltowej drodze (długo wymawiaj głoskę a).

Następnie wysiadła i maszerowała (wymawiaj rytmicznie a, a, a, a).

Po chwili przystanął przy niej samochód, którym jechała jej koleżanka głoska „O” z mamą.

„A” pojechała razem z nimi (wymawiaj aaaaoooo).

Dojechały do sklepu, obok którego znajdował się duży plac zabaw. Koleżanki poszły się bawić. Jeździły na koniu (powtarzaj rytmiczny  a a a a o o o o ).

W pewnym momencie głoska „A” dostrzegła swoich przyjaciół stojących obok ślizgawki (uczniowie wymawiają samogłoski: i, e, u).

Wszyscy byli zadowoleni ze spotkania słychać było radosny śmiech (wypowiadaj w różnej tonacji hi, hi, ha, ha, he, he).

Razem poszli na zjeżdżalnię (wymawiaj oddzielnie samogłoski a, o, e, u, i).

Po zabawie głoska „A” poszła na zakupy. Kupiła pluszowego osiołka i wiele innych rzeczy.

Bajka logopedyczna

"Samogłoska A na zakupach"

Następnie wysiadła i maszerowała (wymawiaj rytmicznie a, a, a, a).

„A” pojechała razem z nimi (wymawiaj aaaaoooo).

Razem poszli na zjeżdżalnię (wymawiaj oddzielnie samogłoski a, o, e, u, i).