Spotkanie przyjaciół w gminie Mysłakowice - III/IV 2017

W dniach 31.03. – 01.04.2017 r. uczniowie z Gimnazjum w ZSzOI w Łomnicy gościli w naszej gminie przyjaciół z Freie Schule Boxberg/O.L z Niemiec w ramach projektu „Transgraniczna edukacja w zielonej klasie ku lepszej przyszłości” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Podczas dwudniowego spotkania uczniowie uczestniczyli wspólnie w warsztatach tworząc molekularny kawior owocowy, budując model oczyszczalni wody, integrując się przy rytmach Zumby oraz prowadząc zdrowa rywalizacje sportową podczas zawodów drużynowych. Ciekawym zadaniem rozwijającym ich zdolności komunikacyjne były swoiste podchody, w trakcie których musieli wspólnie odgadywać zagadki topograficzne doprowadzające je do ukrytego skarbu. Pierwszy dzień zakończył się wspólna dyskoteką i ogniskiem. W drugim dniu udaliśmy się wspólnie do Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach, gdzie uczniowie zapoznali się z historią naszego regionu oraz jej bogactwem kulturowym oraz mogli podziwiać miniatury wspaniałych pałaców stanowiących nasze wspólne dobro kulturowe. Mieliśmy również okazję uczestniczyć w Festynie prozdrowotnym organizowanym przez Zakład Opieki Zdrowotnej w Mysłakowicach oraz podziwiać piękno Gminy Mysłakowice z wieży mysłakowickiego pałacu. Uczniowie jako wartość dodatnia spotkania wskazali warsztaty ekologiczne. Zmęczeni ale z olbrzymim zasobem wiedzy i nowych umiejętności rozjechaliśmy się do domów. Każdy z uczniów otrzymał ulotki dwujęzyczne opisujące nasz projekt  by móc zapoznać z nim swoje rodziny oraz przyjaciół.